We wtorek Legia Warszawa rozpocznie walkę w drugiej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zmierzy się na własnym stadionie ze słowackim Spartakiem Trnawa. Początek meczu o godzinie 21.00, rewanż za tydzień. Transmisja w TVP1, TVP Sport (od godz. 19:00 studio), aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Szczegóły transmisji:
Początek: od 19:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, od 20:55 w TVP1.
Komentarz: Szymon Borczuch, Marek Jóźwiak
Studio: Jacek Kurowski, Maciej Szczęsny, Jacek Magiera, Jacek Bednarz
Reporterzy: Maciej Barszczak, Hubert Bugaj
W pierwszej rundzie Legia była lepsza od irlandzkiego Cork City FC, a słowacki zespół wyeliminował Zrinjski Mostar z Bośni i Hercegowiny. Trenerem mistrza Słowacji jest były trener Piasta Gliwice Radoslav Latal. Wśród jego zawodników są piłkarze znani z polskich boisk.
W kadrze gości są m.in. bramkarz Dobrivoj Rusov (Piast Gliwice), obrońca Boris Godal (Zagłębie Lubin), pomocnicy Erik Grendel (Górnik Zabrze), Jan Vlasko (Zagłębie Lubin), Anton Sloboda (Podbeskidzie Bielsko-Biała).
– Kiedy grałem w Górniku Zabrze, każde spotkanie z Legią było dla nas świętem. Chcemy, żeby teraz było tak samo. Postaramy się, aby nasi kibice obejrzeli świetne widowisko – zapowiedział Grendel.
Drużyny zaczęły rywalizację w rodzimych ligach od porażek. Legia uległa u siebie Zagłębiu Lubin 1:3, a Spartak przegrał na wyjeździe z FK Senica 0:1.
Chorwacki trener nie będzie mógł skorzystać we wtorek z kontuzjowanych Michała Kucharczyka i Francuza Williama Remy'ego. Do gry są za to gotowi Carlitos i Domagoj Antolić.
– Spartak to poukładany zespół, szczególnie w defensywie. My kreujemy z kolei sporo sytuacji bramkowych. Trzeba zachować odpowiednie proporcje między obroną a atakiem. Pragniemy zwycięstwa, lecz chcielibyśmy również nie stracić gola – stwierdził Inaki Astiz.
Aby awansować do fazy grupowej LM, mistrz Polski musi wyeliminować czterech rywali. W przypadku awansu Legia w trzeciej rundzie zmierzy się z lepszym z pary Crvena Zvezda Belgrad - Suduva Mariampol.
Prawdopodobne składy:
Legia: Malarz – Pazdan, Astiz, Żyro – Hlousek, Mączyński, Antolić, Vesović, Szymański – Kante, Carlitos.
Spartak: Chudy – Conka, Hladik, Godal, Kadlec – Rada, Grendel, Jirka, Toth, Gressak – Egho
Następne
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.